Vrijdag is het zover! Dan start het nieuwe seizoen van de Eredivisie. En het mooie is: met Interactieve TV bij Online.nl kun je alle Eredivisie-wedstrijden live kijken. Alle 3 de ESPN kanalen, de drie Eredivisie-zenders van dit premium zenderpakket, zitten namelijk standaard in het basispakket. Onze voetballiefhebber Bouke zal dit seizoen regelmatig zijn verwachtingen met je delen en vertellen naar welke wedstrijden hij uitkijkt. Afgelopen zaterdag begon het nieuwe voetbalseizoen met de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en Feyenoord. Hoewel ik verwachtte dat PSV deze pot zou winnen, was het toch Feyenoord die de eerste prijs van het seizoen won. Dit deden de Rotterdammers door na strafschoppen te winnen. Complimenten voor de nieuwe eerste keeper van het team: Justin Bijlow pakte twee penalty’s nadat de wedstrijd eindigde in 0-0. En hoewel het niet de meest spectaculaire wedstrijd was, verwacht ik dit seizoen in de Eredivisie meer dan genoeg vuurwerk.
Wordt Ajax eindelijk weer eens kampioen?
Ajax lijkt dit jaar de grote titelfavoriet te zijn. De Amsterdammers kochten flink in en haalden met Dusan Tadic en Daley Blind twee prominente versterkingen in huis. In de eerste wedstrijden van Ajax tegen Sturm Graz vond ik het team van Erik ten Hag een goede indruk maken. Het plezier spatte van het veld af en er zit nu al meer energie in het spel dan vorig seizoen. Toen vond ik Ajax eigenlijk maar kleurloos onder Ten Hag. Toch hou ik nog wel een slag om de arm: in oefenpotjes vind ik Ajax nog niet best. Vooral achterin lijkt de boel nog niet op orde te zijn. Zaterdag begint Ajax de Eredivisie thuis tegen Heracles: een horde die te nemen lijkt! Kijktip: Ajax – Heracles, zaterdag 11 augustus om 18.45 uur op ESPN.
Is PSV onder Mark van Bommel straks wel dodelijk effectief?
PSV liep vorige week in eigen huis de eerste prijs van het seizoen mis, maar leek toch sterker dan Feyenoord te zijn. Het enige wat ontbrak: dodelijke effectiviteit. En dat is wel iets dat Mark van Bommel, de nieuwe trainer, voor ogen lijkt te hebben. Grote namen voorin als Luuk de Jong en Hirving Lozano zijn gebleven en in Eindhoven verwachten ze veel van hen. Ik trouwens ook! Ze mogen zaterdag wel meteen aan de bak, want FC Utrecht komt op bezoek en dat zijn altijd pittige partijen. Kijktip: PSV – FC Utrecht, zaterdag 11 augustus om 20.45 uur op ESPN 1.
Topper in de mogelijke middenmoot: Vitesse – FC Groningen
Een wedstrijd waar ik zelf naar uitkijk is die tussen Vitesse en FC Groningen. Waarom? Beide ploegen zijn in potentie toppers van de middenmoot. Bij Vitesse komt dat er nog wel eens uit (bekerwinnaar van 2017), maar van FC Groningen hebben we al een poosje niet heel veel bijzonders meer gezien. De wedstrijd Vitesse – FC Groning is daarom extra interessant: het geeft een eerste kijkje in of deze teams dit jaar in de top van de subtop kunnen meedraaien. In de vorm van Danny Buijs (voormalig pitbull van onder andere FC Groningen en Feyenoord) heeft FC Groningen een nieuwe trainer. Een mooie versterking in het team is er in de vorm van Ajax-huurling Mateo Cassierra, die vorig jaar achttien goals in de Jupiler League maakte voor Jong Ajax. Bij Vitesse zijn er ook genoeg veranderingen. Boegbeeld Guram Kashia is vertrokken en in de vorm van Leonid Slutsky is er een nieuwe trainer gekomen. Hij is voormalig bondscoach van Rusland en werd met CSKA Moskou drie keer kampioen van Rusland. Vorig jaar was hij kortstondig manager van Hull City, dat toen uitkwam in de Engelse Championship (het op een na hoogste niveau). Nieuwe spelers waar ze in Arnhem hun hoop op vestigen zijn onder anderen Matus Bero en Rasmus Thelander. Kijktip: Vitesse – FC Groningen, zondag 12 augustus om 14.30 uur op ESPN 2.
Start Eredivisie voor nieuwkomers
Ik weet zeker dat ik niet de enige ben die uitkijkt naar het eerste weekend van de Eredivisie. In Emmen, Sittard en Doetinchem kijken ze er al maanden naar uit. FC Emmen debuteert zondag om 12.15 uur uit bij ADO Den Haag in de Eredivisie. Fortuna Sittard speelt zaterdag om 20.45 uur uit bij Excelsior en De Graafschap mag zondag meteen aan de bak thuis tegen Feyenoord om 14.30 uur. En het mooie is: alle Eredivisie-wedstrijden zijn live te zien bij Online.nl. Alle drie de Eredivisie-zenders van ESPN zitten namelijk standaard in het basispakket. Dat wisten wij natuurlijk allang, maar ook het onafhankelijke breedbandwinkel.nl laat nu weten dat Online.nl de enige alles-in-1 provider is met de drie ESPN Eredivisie-zenders standaard in het basis tv-pakket. Als voetballiefhebber zit je bij ons dus wel goed. En daar zijn we best trots op! Ik schakel zeker in, jij ook?